Nyhammer klar for TIL

Tromsø IL og FK Haugesund er enig om en permanent overgang for Troy Nyhammer.

Annonse:

Julen er straks over, men julegavene kommer på rekke og rad. Troy Nyhammer har signert en permanent kontrakt med Tromsø IL og kan nå kalle seg for en TIL-spiller. Kontrakten strekker seg ut 2029. 

Han har flere sesonger for FK Haugesund og 2025-sesongen spilte han hele 24 kamper. Hovedpersonen selv sier at han liker å blant annet kunne bidra med målpoeng.

Troy er en spennende ung spiller med allerede masse erfaring. Han har masse U-landskamper og en spiller vi tror vil passe perfekt i den offensive midtbanerollen.

— Sportssjef, Lars Petter Andressen

- Jeg er en spiller som liker å skape ting og som ønsker å bidra med mest mulig målpoeng, forteller Nyhammer. 

Sportssjef Lars Petter Andressen er glad for at enda en signering er i boks. 

- Troy er en spennende ung spiller med allerede masse erfaring. Han har masse U-landskamper og en spiller vi tror vil passe perfekt i den offensive midtbanerollen. 
Kreativ og driblesterk spiller som vi er sikker på vil ta nye steg hos oss, sier Andressen.

- En utvikling jeg vil være med på

Tromsø har hatt en god utvikling de siste årene og dette var noe Troy ikke kunne si nei til.

Jeg er en spiller som liker å skape ting og som ønsker å bidra med mest mulig målpoeng

— Troy Nyhammer

- Jeg valgte å signere for Tromsø fordi de spiller veldig god fotball og har hatt en god utvikling som jeg vil være med på. Nå gleder jeg meg til å komme i gang med årets sesong.

Pre season er rett rundt hjørnet og vi gleder oss til å se Troy spille i røde og hvite striper fremover. 

Sikre deg forkjøpsrett til Europakampene

Kjøp sesongkort og du vil få tilbud om billetter til Europakampene før alle andre. 

Annonse fra Eliteserien: