Klar for 2026

Elisabeth Skall forlenger sin avtale med Tromsø IL kvinner og er klar for en ny sesong i Tromsø.

Annonse:

Vi er glad for å kunne si at Elisabeth Skall har valgt å fornye sin kontrakt med oss, og forlenger den ut 2026. Hun var en viktig bidragsyter i årets sesong med hele 24 kamper og 5 fine mål for laget. 

Det føles godt og helt rigtigt at signere ny avtale for Tromsø IL. Jeg glæder mig til, at vi som lag skal slå tilbage i ligaen.

— Elisabeth Skall

- Vi er kjempe fornøyde med å forlenge med Elisabeth. Hun har utviklet seg enormt den tiden hun har vært i Tromsø, og vi gleder oss til å fortsette den utviklingen sammen i 2026, forteller sportssjef Edvard Vassmyr.

- Det føles godt å signere ny kontrakt for Tromsø IL

Elisabeth selv er også glad for at avtalen nå er klar og at hun forblir i Tromsø i 1 år til. 

- Det føles godt og helt rigtigt at signere ny avtale for Tromsø IL. Jeg glæder mig til, at vi som lag skal slå tilbage i ligaen. Jeg glæder mig til, at vi skal bygge videre på alt, vi har arbejdet på i forrige sæson! ⁠Mit valg faldt på TIL fordi, at det er her, at jeg kan få den bedste hverdag med de bedste omgivelser, faciliteter og personer. Det er vigtigt for mig at blive i det flow og den tryghed, som jeg har i TIL, for at blive endnu bedre på kort og lang sigt. Tromsø slipper ikke så let for dansken, smiler Skall. 

Vi er glade for å fortsette å kunne se Skall på Romssa Arena i 2026. 

Annonse fra Eliteserien: