Hvor var du når Jens scorte hattrick?
For en start vi fikk på årets Eliteserie! Det var virkelig en kveld som ingen blir å glemme med det første.
Endelig var det klart for serieåpning på Romssa Arena og det var et tent hjemmelag som virkelig var klar for å vise seg frem. Etter at både Ieltsin og Vegard Erlien forlot klubben etter fjorårets sesong, var flere spente på hvem som skulle stå for å produsere målene til Tromsø. På søndag fikk både Heine Åsen Larsen og Jens Hjertø-Dahl besvart det spørsmålet.

Kjøp årets hjemmedrakt her.

Kampen sparkes i gang og allerede etter kun 4 små minutter setter Heine Åsen Larsen inn 1-0 på Romssa Arena.

Tromsø holder kampen under kontroll gjennom resten av 1 omg og lagene går inn til pause med stillingen 1-0.

Vi er klare for de siste 45 minuttene og Tromsø fortsetter å kjøre på videre. Allerede etter 64 minutter setter Jens Hjertø-Dahl inn 2-0. Han slenger seg frem bak i feltet og stupheader ballen i mål etter Edvardssons corner.

Hjertø-Dahl har ingen planer om å stoppe der. Etter 73 minutter spilt kommer mål nummer 3 for dagen og nummer 2 for Jens. Edvardsson vinkler ut til Y. Jenssen som har vandret ut mot venstre. Han sender et millimeterpresist innlegg rett på panna til Hjertø-Dahl, som bare kan styre ballen med hodet inn i mål.

Når man tror det hele er over, så kommer Jens Hjertø-Dahl med en hattrick like før kampslutt. Han møter ballen med hodet bak i feltet, og den spretter rett i nettet. For et mål og for en kveld.

Det ble en kveld vi aldri kommer til å glemme og for en opplevelse for alle som tok turen til Romssa Arena på søndag. Etter dette er det ingen som tørr å gå glipp av flere hjemmekamper!
Sikre deg plass på neste hjemmekamp!
Ny sjanse får du 2 påskedag, mandag 6. april kl. 19:15 mot Rosenborg. Nå får du også 40% på alle billetter en liten periode!
