- Betyr mye å få ny kontrakt med TIL

Mads Mikkelsen har forlenget kontrakten sin og kan kalle seg TIL-spiller frem til 2028.

Annonse:

I starten av 2024 signerte Mads Mikkelsen sin første proffkontrakt med Tromsø IL. Siden den gang har utviklingen vært god og nå forlenger han med 3 år. I 2025 har Mikkelsen vært i landslagstroppen til G17, hvor han fikk bryne seg på Ukraina, Danmark og Svergie.

Mads har i høst trent fast med A laget og har gjort det godt. Han er en spennende spiller som vi ønsker å satse videre på og er veldig glad for at han har skrevet en ny 3 års kontrakt med oss

— Sportssjef Lars Petter Andressen
 

Mads har tatt store steg i år og en spiller Tromsø IL ønsker å ha med på laget. Derfor er sportssjef Lars Petter Andressen glad for å kunne forlenge avtalen hans. 

- Mads har i høst trent fast med A laget og har gjort det godt. Han er en spennende spiller som vi ønsker å satse videre på og er veldig glad for at han har skrevet en ny 3 års kontrakt med oss, sier han. 

Mikkelsen selv gleder seg til fortsettelsen. 

- Det er veldig kult, og jeg er veldig glad for å kunne forlenge avtalen min med Tromsø IL. Det er en drøm og noe jeg har jobbet hardt for, så betyr mye å få signere. Nå gleder jeg meg til fortsettelsen og jobbe godt videre, forteller Mikkelsen. 

Vi gleder oss til å følge Mads videre.

Annonse fra Eliteserien: