Tre spillere tatt ut til talentleir

Bryan Fiabema, Isak Hansen-Aarøen og Aksel Wedset-Lilleng skal delta på Equinor Talentleir i Porsgrunn i slutten av juni.

Annonse:

G16-landslagstrener Gunnar Halle, G15-landslagstrener Jan Peder Jalland og fagansvarlig for landslagsskolen i NFF, Håkon Grøttland, har nå tatt ut spillere til Equinor Talentleir i Porsgrunn i perioden 24. - 28. juni.

Der har de funnet plass til de tre TIL-spillerne Bryan Fiabema, Isak Hansen-Aarøen og Aksel Wedset-Lilleng.

På G16 og G15 er det tatt ut et landslag og et skyggelandslag, mens det på G14-nivå er tatt ut to sidestilte tropper.

 - Noen er her for første gang, mens andre er på vei til sin tredje samling i Porsgrunn. Felles for alle er at de er vurdert til å være blant landets aller største talenter. De har overbevist mange på veien for å bli tatt ut, og vi har tatt ut disse spillerne fordi vi mener de har noen egenskaper som på sikt kan gjøre de til en av «morgendagens helter», sier fagansvarlig for landslagsskolen i NFF, Håkon Grøttland til fotball.no.  

- Talentleiren er en viktig arena med tanke på spissing og finsikting inn mot landslag, men først og fremst skal det være en inspirasjonsarena. Forhåpentligvis gir en slik samling spillerne et ekstra «boost» og viktig læring som de tar med seg hjem i klubbhverdagen sin, sier Grøttland. 

G16-landslag

Keerat Singh Mann - Strømsgodset 

Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset 

Audun Engen Vik - Rosenborg

Shahram Jabari - Lillestrøm 

Håvard Hetle - Sogndal 

Bryan Solhaug Fiabema - Tromsø 

Sigurd Ekrem - Bodø/Glimt

Seedy Jatta - Skeid

Daniel Karlsbakk - Bryne FK

Henrik Kjeilen Stenseide - Brann

Kristian Bernt Torgersen - Stabæk

Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset 

Sondre Auklend - Viking FK

Mikal Berg Kvinge - Brann

Isak Solberg - Bryne 

Jørgen Sveinhaug - Lillestrøm 

Rahul Sharma - Kfum-kam

Kristian Malt Arnstad - Stabæk

August Frobenius - Stabæk

Mathias Fjørtoft Løvik - Molde 

Mathias Bauer - Memmingen

Odin Thiago Holm - Vålerenga

G16-skyggelandslag

Tengel Fredriksen - Aalesund 

Andreas Endresen - Haugesund

Kenneth A. Løtvedt - Fyllingsdalen

Henrik Ødemark - Brann

Iker C. Ormaza - Odd

Christos Zafeiris - Vålerenga

Emil Sandberg - Honningsvåg 

Andreas Haug - Oppsal

Oliver Voll Karlsen - Bodø/Glimt

Elias H. Lenoci - Stabæk

Tage Johansen - Fredrikstad 

Uranik Seferi - Kvik Halden 

Jan Aleksander Miller - Stabæk

Leo Fuhr Hjelde - Rosenborg

Simon R.Glover - Skjetten

Leander Øy - Jotun

Leander N.J. Høyvik - Florø 

Andreas Skjold - Strømsgodset 

Jasper Silva Thorkildsen - Vigør

Joakim H. Mathiassen - Hana

G15-landslag

Adhurim Mjekiqi - Sarpsborg 08

Alwande Roaldsøy - Drøbak/Frogn

Anders Walker Totland - Brann

Andre Hovland Lønning - Bømlo

Andreas Brede Albertsen - Sandefjord 

Andreas R. Schjelderup - Bodø/Glimt

Benjamin Bygnes - Haugesund

Didrik Moen Tvenge - Strømsgodset

Dylan Murugesapillai - Lillestrøm 

Elias Solberg - Ull/Kisa

Henrik Webb Dahl - Start

Isak Hansen-Aarøen - Tromsø 

Isak Tomar Hjorteseth - Fyllingsdalen

Jonas Skjerven Valland - Stord

Magnus Bech Riisnæs - Vålerenga

Marius Berg Fossum - Stabæk

Moutaz Ali Alzubi - Andenes 

Oskar Siira Sivertsen - Kristiansund 

Sadir M. Husse Abud - Sarpsborg 08

Sebastian Stokke - Ull/Kisa

Shreeraam Sritharan - Vålerenga

Storm Strand-Kolbjørnsen - Vålerenga

Syver Aas - Odd

G15-skyggelandslag

Aksel Wedset-Lilleng - Tromsø 

Asbjørn Engenes - Sveio 

Berkay Duman - Strømsgodset

Christian Aagesen - Stabæk

Daniel Dalehaug - Elverum

Dawid Bugaj - Molde 

Dennis Gjengaar - Ørn-Horten

Dilawar Ahmadzy - Stoppen 

Edmund Owusu - Lillestrøm 

Jan-Helge Westerås - Brage Trondenes

Jonas Toftesund - Brann

Julian H. Jordheim - Fredrikstad 

Mikkel N. Knudsen - Vålerenga

Mohammed Badran - Jerv

Niklas Jensen Wassberg - Fyllingsdalen

Noreddin R. T. Amshatat - Odd

Olav Lilleøren Veum - Stabæk

Oliver Johannes Braude - Vålerenga

Oliver K. Thomassen - Stabæk

Osmund Aga - Stabæk

Rasmus Opdal Christiansen - Lillehammer 

Syver Skundberg Skeide - Hødd

G14 X

Jakob Tveit - Brann

Morgan Marvik - Viking 

Sander Pettersen - Sarpsborg 08

Sander K. Østraat - Stord 

Sondre Nor Midthjell - Eid 

Tobias Vonheim Norbye - Alta 

Eivind Helland - Fyllingsdalen

Ethan Amundsen-Day - Fredrikstad 

Lidvin Berge Hestetun - Jotun

Thorbjørn Kristiansen - HamKam

Ørn Flø - Hødd

Benjamin Thoresen Faraas - Flisa

Edvin Olsen Austbø - Viking 

Joel August Aas - Aurskog/Finstadbru

Christopher Kjensteberg - Lørenskog

Jonas Monsen - Sandnessjøen 

Markus Haaland - Brann

Ali Qasemi - NBK

Antonio E. N Nusa - Stabæk

Kamba Kalala Tumba - Ørn-Horten

Sakariye Farah - Overhalla

G14 Y

Emil Bredholt Norman - Sarpsborg 08

Fredrik Nyheim - Åndalsnes 

Peder Høines Larsen - Skedsmo 

Henrik Lidal Jamne - Rosenborg

Peder Hoel Lervik - Molde

Fredrik Hildrum - Vålerenga

Maximilian Balatoni - Lillestrøm 

Emil Vonheim Nikolaisen - Flint

Håkon Røsten - Oppdal

Tarik Mrakovic - Sarpsborg 08

Amin Hammich - Stabæk

Aleksander Andresen - Moss 

Brage Hylen - Lyn

Andreas Eikrem Myklebust - Rival

Elias Hauan - Nøtterøy

Kristian Solberg Aarstad - KFUM

Tobias Solheim Dahl - Melhus

Henrik Molvær Melland - SIF/Hessa 

Andreas Tveiten - Viking 

Oliver Henriksrud - Lillestrøm 

Sayed E. Hosainy - Raufoss

Annonse fra Eliteserien: