En typisk keeper-kamp
Flere redninger på begge sider av banen satte preg på oppgjøret mellom Haugesund og TIL. ‒ Det var vel en kamp som like gjerne kunne endt 2-2 enn 0-0, sier Høgmo.
Per-Mathias Høgmo er svært fornøyd med innsatsen laget hans la inn i dag. Han fremhever spesielt tre spillere i Ruben Yttergård Jensen, Kara Mbodji og Marcus Sahlman. Spesielt sistnevnte hadde en god dag på jobben med flere feberredninger.
Ifølge TIL-treneren var de aldri i tvil om han kunne fylle skoene etter Sead Ramovic.
‒ Vi har vært tydelig på at vi satser på han. Han viser gang på gang at han har vært et godt valg, forteller Høgmo.
‒ Sead var kanskje den beste keeperen vi noen gang har hatt, men i Marcus har vi fått en meget fotballklok spiller som har stabilisert seg på et meget høyt nivå, legger han til.
Lørdagens kamp ble det man kunne kalle en typisk «keeper-kamp». I begge ender av banen stod målvakter som hadde inngripen som satte preg på kampen.
‒ Det var vel en kamp som like gjerne kunne endt 2-2 enn 0-0, men for oss var det en god kamp som vi ser stor verdi i å ta med oss videre, sier Høgmo.